Wi-Fi logo
Na chatě je volně dostupný internet prostřednictvím Wi-Fi sítě.
Poté, co pronájem chaty přinesl špatnou zkušenost pro majitele i návštěvníky od 1.prosince pokračujeme v původním konceptu, který nám v roce 2015 přinesl tři ocenění v Grand Restaurant a spokojenost klientů. Přijďte se přesvědčit!

Příroda

Ledňáček říčníŠumavskou přírodu netřeba dlouze představovat. Neexistují slova, která by mohla přiblížit to, co pocítí člověk při návštěvě největšího národního parku České republiky. Snad i díky dlouhodobé nepřístupnosti si Šumava zachovala svoje přírodní bohatství.

Šumava – houbařův ráj

Hřib smrkovýHluboké šumavské lesy jsou Mekkou českých houbařů. Na Šumavě se nechodí houby hledat, ale sbírat! Navštivte naši stránku „O houbách“ a nechte se inspirovat některými prověřenými houbařskými a kuchařskými tipy. Jen o jedno vás prosíme. Chovejte se k lesu s úctou a při sběru hub myslete na to, aby po vás nezůstaly žádné civilizační stopy. Příroda nám dává všechno, buďme jí za to vděční a dejme jí naší lásku. Pozor, v první zóně národního parku Šumava je zakázáno se pohybovat mimo značené trasy a sbírat jakékoliv rostliny.

Šumava a její obyvatelé

Rys ostrovidŠumava patří v první řadě zvířátkům. Žije zde velké množství živočišných druhů, které jsou na ní přímo závislé.

Vydra říční

Vydra říčníSpeciální pozornost jsme věnovali vydrám. Toto roztomilé stvoření nemá na našem území mnoho životního prostoru, neboť vyžaduje velmi čisté životní prostředí. Seznamte se s vydrou blíže a uvidíte, že bez naší ohleduplnosti se zkrátka neobejde.