Turnerova chata

Turnerova chata - současný stav Jediná veřejně přístupná chata v I. zóně Národního parku Šumava na břehu řeky Vydry mezi Antýglem a Čeňkovou Pilou. Stylová roubená stavba z konce třicátých let zachovalá v původní podobě, bar, restaurace s krbem a letní terasa.

V zimě ideální místo pro běžkaře, v létě pro pěší turistiku a houbaře, na jaře a na podzim oáza klidu uprostřed přírody na regeneraci nervů. Vyměňte televizi a mobil za hořící polena v krbu a šumící bystřinu, která léčí osobní starosti i stres moderní civilisace.

Panoramatická fotografie interiéru

Panoramatická fotografie interiéru © www.p3.cz

Ubytovat se můžete v jednom ze tří dvoulůžkových pokojů, u jednoho z nich je možná přistýlka. Teplá voda na pokojích, sprchy a WC na chodbě.

Dále je možné se ubytovat ve dvoulůžkovém pokoji s kompletním příslušenstvím (WC + sprcha) a s možností přistýlky.

Restaurace v Turnerově chatě Stravování možno formou noclehu se snídaní, restaurace otevřena od 10.00 do 17.00 hodin, točený Bernard, Klostermann, Král Šumavy a Velvet.

V letním období je možné, že uvidíte živé vydry říční, zapůjčené do výběhu před chatou.
Protože se však jedná o druh, který ve svém přirozeném prostředí v noci loví a ve dne spí, jsou krmeny brzy ráno a později večer.

Z důvodu velkého množství pěších turistů včetně školních výletů a vozíčkářů je po celé naučné stezce na které chata stojí (tzn. od Čeňkovy pily na Antýgl) zákaz jízdy autem a na kole.
Chata není vhodná pro cyklisty!

Upozornění ro alergiky: V prostorách restaurace a okolí Turnerovy chaty se volně pohybují mainské mývalý kočky.