Otevírací doba chaty je pondělí - neděle od 10 do 17 hodin. Ubytování ve dnech 30. 12. 2016 - 1. 1. 2017 je možné pouze na 2 a více nocí. Cena dvoulůžkového pokoje činí 1 200 Kč/noc.

Personál Turnerovy chaty přeje všem hostům vše nejlepší do roku 2017!
 

Wi-Fi logo
Na chatě je volně dostupný internet prostřednictvím Wi-Fi sítě.

Turnerova chata

Turnerova chata - současný stav Jediná veřejně přístupná chata v I. zóně Národního parku Šumava na břehu řeky Vydry mezi Antýglem a Čeňkovou Pilou. Stylová roubená stavba z konce třicátých let zachovalá v původní podobě, bar, restaurace s krbem a letní terasa.

V zimě ideální místo pro běžkaře, v létě pro pěší turistiku a houbaře, na jaře a na podzim oáza klidu uprostřed přírody na regeneraci nervů. Vyměňte televizi a mobil za hořící polena v krbu a šumící bystřinu, která léčí osobní starosti i stres moderní civilisace.

Panoramatická fotografie interiéru

Panoramatická fotografie interiéru © www.p3.cz

Ubytovat se můžete v jednom ze tří dvoulůžkových pokojů, u jednoho z nich je možná přistýlka. Teplá voda na pokojích, sprchy a WC na chodbě.

Dále je možné se ubytovat ve dvoulůžkovém pokoji s kompletním příslušenstvím (WC + sprcha) a s možností přistýlky.

Restaurace v Turnerově chatě Stravování možno formou noclehu se snídaní, restaurace otevřena od 10.00 do 17.00 hodin, točený Bernard, Klostermann, Král Šumavy a Velvet.

V letním období je možné, že uvidíte živé vydry říční, zapůjčené do výběhu před chatou.
Protože se však jedná o druh, který ve svém přirozeném prostředí v noci loví a ve dne spí, jsou krmeny brzy ráno a později večer.

Z důvodu velkého množství pěších turistů včetně školních výletů a vozíčkářů je po celé naučné stezce na které chata stojí (tzn. od Čeňkovy pily na Antýgl) zákaz jízdy autem a na kole.
Chata není vhodná pro cyklisty!

Upozornění ro alergiky: V prostorách restaurace a okolí Turnerovy chaty se volně pohybují mainské mývalý kočky.

 

Zpracováváme sušené houby, které získaly certifikaci ŠUMAVA originální produkt v roce 2008.
Ručně balíme původní sirky ze Sušice. Tento výrobek získal certifikaci ŠUMAVA originální produkt v roce 2009.
Prodáváme zmrzlinu s lesním ovocem, která získala certifikát ŠUMAVA originální produkt v roce 2010.

Videa související s Turnerovou chatou

Kliknutím na název videa pod tímto textem se rozbalí přehrávač videí YouTube. Pro zobrazení videa ve vysoké kvalitě (vyšší rozlišení a kvalitnější zvuk) stiskněte tlačítko HQ v přehrávači YouTube. Tlačítko je viditelné až během spuštěného přehrávání.

Aktuální počasí a předpověď na čtyři dny